LS012B7DD01
Sharp Microelectronics
LS012B7DD01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LS012B7DD01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LS012B7DD01
Manufacturer Sharp Microelectronics
Description LCD TFT 1.17" 184X38 FPC
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Viewing Area:29.07mm W x 6.00mm H
Touchscreen:-
Series:-
Other Names:425-2900
LS012B7DD01-ND
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:Serial
Graphics Color:White
Dot Size:-
Dot Pixels:184 x 38
Dot Pitch:0.16mm W x 0.16mm H
Display Type:TFT - Monochrome
Display Mode:Transflective
Diagonal Screen Size:1.2" (30.48mm)
Detailed Description:Graphic LCD Display Module Transflective White TFT - Monochrome Serial 1.2" (30.48mm) 184 x 38