LRI-27-100-R-00-20-A
Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
LRI-27-100-R-00-20-A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LRI-27-100-R-00-20-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LRI-27-100-R-00-20-A
Manufacturer Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
Description SENSOR LINEAR 101.6MM CABLE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5 pcs
Output Signal:-
Output:4mA ~ 20mA
Other Names:1817-1039
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Linearity:±0.15%
Linear Range:0 ~ 101.60mm (0 ~ 4.00")