LR G6SP-CBEA-1-1-Z
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LR G6SP-CBEA-1-1-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LR G6SP-CBEA-1-1-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LR G6SP-CBEA-1-1-Z |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED TOPLED ADV 625NM RED 6PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | 2000 pcs | 5000 pcs | 10000 pcs | 25000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.335 | $0.312 | $0.301 | $0.297 | $0.29 | |
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 625nm (620nm ~ 629nm) |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Thermal Resistance of Package: | 50°C/W |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Supplier Device Package: | 6-SMD |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm) |
| Series: | Advanced Power TOPLED® |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-SMD, J-Lead |
| Other Names: | 475-3427-2 LR G6SP-CBEA-1-1 LR G6SP-CBEA-1-1-Z-ND LRG6SP-CBEA-1-1 LRG6SP-CBEA-1-1-Z LRG6SPCBEA11 LRG6SPCBEA11Z Q65111A0536 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 61 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 18 lm (12 lm ~ 24 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting Color Advanced Power TOPLED® Red 625nm (620nm ~ 629nm) 6-SMD, J-Lead |
| Current - Test: | 140mA |
| Current - Max: | 200mA |
| Color: | Red |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LR G6SP-CBEA-1-1-Z, use the request quote form to request LR G6SP-CBEA-1-1-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LR G6SP-CBEA-1-1-Z.The price and lead time for LR G6SP-CBEA-1-1-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LR G6SP-CBEA-1-1-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
