LQW18ANR13G00D
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQW18ANR13G00D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQW18ANR13G00D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LQW18ANR13G00D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 130NH 170MA 1.4 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.19 | $0.171 | $0.114 | $0.095 | $0.08 | |
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±2% |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | LQW18 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 32 @ 150MHz |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Other Names: | 490-6921-6 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100MHz |
| Inductance: | 130nH |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 1.45GHz |
| Detailed Description: | 130nH Unshielded Wirewound Inductor 170mA 1.4 Ohm Max 0603 (1608 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 1.4 Ohm Max |
| Current Rating: | 170mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LQW18ANR13G00D, use the request quote form to request LQW18ANR13G00D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQW18ANR13G00D.The price and lead time for LQW18ANR13G00D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LQW18ANR13G00D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
