LQP03TG2N8C02D
Murata Electronics
LQP03TG2N8C02D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP03TG2N8C02D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LQP03TG2N8C02D
Manufacturer Murata Electronics North America
Description FIXED IND 2.8NH 450MA 250 MOHM
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs65535 pcs
Data sheet
Voltage - Breakdown:0201 (0603 Metric)
Usage:Unshielded
Type:Thin Film
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:LQP03
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ratings:-
Polarization:0201 (0603 Metric)
Other Names:490-12916-2
LQP03TG2N8C02
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Manufacturer Part Number:LQP03TG2N8C02D
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)
Hardware Type:2.8nH
Frequency - Test:9.5GHz
Frequency - Self Resonant:250 mOhm Max
Expanded Description:2.8nH Unshielded Thin Film Inductor 450mA 250 mOhm Max 0201 (0603 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.2nH
Diameter - Shoulder:13 @ 500MHz
Delay Time:500MHz
DC Resistance (DCR):-
Current Rating:450mA