LQP02HQ0N4W02E
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP02HQ0N4W02E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQP02HQ0N4W02E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LQP02HQ0N4W02E |
|---|---|
| Manufacturer | Murata |
| Description | .4 nH Unshielded Thick Film Inductor 1 A 3mOhm Max 15 (42 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.067 | $0.061 | $0.055 | $0.054 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Thin Film |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.05nH |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | LQP02 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 14 @ 500MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 500MHz |
| Inductance: | 0.4nH |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.32mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 17GHz |
| Detailed Description: | 0.4nH Unshielded Thin Film Inductor 1A 30 mOhm Max 01005 (0402 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 30 mOhm Max |
| Current Rating: | 1A |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LQP02HQ0N4W02E, use the request quote form to request LQP02HQ0N4W02E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQP02HQ0N4W02E.The price and lead time for LQP02HQ0N4W02E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LQP02HQ0N4W02E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
