LPW223M1AN45V-W
Cornell Dubilier Electronics
LPW223M1AN45V-W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LPW223M1AN45V-W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LPW223M1AN45V-W
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Series:LPW
Ripple Current @ Low Frequency:3.79A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:4.169A @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.772" (45.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):45 mOhm @ 120Hz
Detailed Description:22000µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 45 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C
Capacitance:22000µF