LP19BF23CET
CTS Electronic Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LP19BF23CET with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LP19BF23CET
Manufacturer CTS Electronic Components
Description CRYSTAL 19.660800MHZ SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Series:ATSSMLP
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:HC-49/US
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Load Capacitance:20pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)
Frequency Tolerance:±20ppm
Frequency Stability:±30ppm
Frequency:19.6608MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Detailed Description:19.6608MHz ±20ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US