LP1206A3800ASTR\500
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LP1206A3800ASTR\500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LP1206A3800ASTR\500
Manufacturer AVX Corporation
Description HIGH PERFORMANCE 3800 MHZ LOW PA
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.121" L x 0.063" W (3.08mm x 1.60mm)
Series:LP1206
Ripple:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:0.8dB
Height (Max):0.038" (0.97mm)
Frequency:3.8GHz