LNE-54V185WAAA
Delta Electronics
LNE-54V185WAAA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNE-54V185WAAA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LNE-54V185WAAA
Manufacturer Delta Electronics
Description LED DRIVER CC/CV AC/DC 54V 3.45A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 23 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Weight:2.4 lbs (1.1kg)
Voltage - Output:27 ~ 54 V
Voltage - Isolation:3.85kV
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Series:LNE-185W
Ratings:IP65
Power (Watts):185W
Other Names:1145-1189
LNE-54V185WAA
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency:94%
Dimming:-
Detailed Description:3.45A 27 ~ 54 V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):3.45A