LNE-36V120WDAA
Delta Electronics
LNE-36V120WDAA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNE-36V120WDAA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LNE-36V120WDAA
Manufacturer Delta Electronics
Description LED DRIVER CC/CV AC/DC 36V 3.4A
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Weight:2.2 lbs (997.9g)
Voltage - Output:36V
Voltage - Isolation:3.85kV
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.72" L x 2.68" W x 1.53" H (196.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Series:LNE-120W
Ratings:IP67
Power (Watts):120W
Other Names:1145-1174
LNE-36V120WDA
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency:93%
Dimming:Analog, PWM
Detailed Description:3.4A 36V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):3.4A