LNE-12V120WDAA
Delta Electronics
LNE-12V120WDAA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNE-12V120WDAA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LNE-12V120WDAA
Manufacturer Delta Electronics
Description LED DRIVER CC/CV AC/DC 12V 10A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 14 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Weight:2.2 lbs (997.9g)
Voltage - Output:12V
Voltage - Isolation:3.85kV
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.72" L x 2.68" W x 1.53" H (196.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Series:LNE-120W
Ratings:IP67
Power (Watts):120W
Other Names:1145-1158
LNE-12V120WDA
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency:92%
Dimming:Analog, PWM
Detailed Description:10A 12V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):10A