LMZ22008TZ/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LMZ22008TZ/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LMZ22008TZ/NOPB
Manufacturer N/A
Description Module DC-DC 1-OUT 0.8V to 6V 8A 40W 11-Pin TO-PMOD EP Rail
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2785 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:0.8 ~ 6 V
Voltage - Input (Min):6V
Voltage - Input (Max):20V
Type:Non-Isolated PoL Module
Size / Dimension:0.59" L x 0.59" W x 0.23" H (15.0mm x 15.0mm x 5.9mm)
Series:SIMPLE SWITCHER®
Packaging:Tube
Package / Case:TO-PMOD-11, Power Module
Other Names:LMZ22008TZNOPB
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Features:UVLO
Efficiency:92%
Detailed Description:Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.8 ~ 6 V 8A 6V - 20V Input
Current - Output (Max):8A