LMN400B01-7
Diodes Incorporated
LMN400B01-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LMN400B01-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LMN400B01-7
Manufacturer Diodes Inc.
Description PNP Transistor and N-MOSFET with Gate Pull Down Resistor 6-Pin SOT-26 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 42722 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V PNP, 60V N-Channel
Transistor Type:PNP Pre-Biased, N-Channel Pre-Biased
Supplier Device Package:SOT-26
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOT-23-6
Other Names:LMN400B01DITR
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Detailed Description:Transistor Load Switch PNP Pre-Biased, N-Channel Pre-Biased 50V PNP, 60V N-Channel 400mA PNP, 115mA Surface Mount SOT-26
Current Rating:400mA PNP, 115mA