LMK212AB7106KG-T
Taiyo Yuden
LMK212AB7106KG-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LMK212AB7106KG-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LMK212AB7106KG-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Description 0805 10 uF 10 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 86112 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:M
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:587-5915-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:10µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:10µF