LMK063BBJ105MPLF
Taiyo Yuden
LMK063BBJ105MPLF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LMK063BBJ105MPLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LMK063BBJ105MPLF
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 1UF 10V X5R 0201
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 5000 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.015" (0.39mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:M
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:RM LMK063BBJ105MPLF
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Capacitance:1µF