LMH6733MQX/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LMH6733MQX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LMH6733MQX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LMH6733MQX/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Single Supply, 1.0 GHz, Triple Operational Amplifier 16-SSOP -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.362 | $3.937 | $3.551 | $3.474 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 3 V ~ 12 V, ±1.5 V ~ 6 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 600µV |
| Supplier Device Package: | 16-SSOP |
| Slew Rate: | 3750 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 16-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | - |
| Other Names: | 296-37393-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Current Feedback Amplifier 3 Circuit 16-SSOP |
| Current - Supply: | 19.5mA |
| Current - Output / Channel: | 80mA |
| Current - Input Bias: | 3.5µA |
| Base Part Number: | LMH6733 |
| Amplifier Type: | Current Feedback |
| -3db Bandwidth: | 1GHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LMH6733MQX/NOPB, use the request quote form to request LMH6733MQX/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LMH6733MQX/NOPB.The price and lead time for LMH6733MQX/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LMH6733MQX/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
