LM94CIMT/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM94CIMT/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM94CIMT/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM94CIMT/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC HARDWARE MONITOR 56-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 68 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $13.08 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Topology: | ADC (Sigma Delta), Comparator, Fan Control, Multiplexer, Register Bank |
| Supplier Device Package: | 56-TSSOP |
| Series: | TruTherm® |
| Sensor Type: | Internal and External |
| Sensing Temperature: | 0°C ~ 125°C |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Output Type: | 2-Wire Serial, I²C/SMBUS |
| Output Fan: | Yes |
| Output Alarm: | No |
| Other Names: | LM94CIMTNOPB |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Hardware Monitor |
| Detailed Description: | Hardware Monitor 0°C ~ 125°C Internal and External Sensor 2-Wire Serial, I²C/SMBUS Output 56-TSSOP |
| Base Part Number: | LM94 |
| Accuracy: | ±2.5°C(Max) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM94CIMT/NOPB, use the request quote form to request LM94CIMT/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM94CIMT/NOPB.The price and lead time for LM94CIMT/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM94CIMT/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
