LM7705MMX/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM7705MMX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM7705MMX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM7705MMX/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Low Noise Negative Bias Generator 8-VSSOP -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.453 | $0.409 | $0.369 | $0.361 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Min/Fixed): | -0.23V |
|---|---|
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 5.25V |
| Topology: | Charge Pump |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Supplier Device Package: | 8-VSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | Fixed |
| Output Configuration: | Negative |
| Other Names: | 296-42679-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Step-Down |
| Frequency - Switching: | 92kHz |
| Detailed Description: | Charge Pump Switching Regulator IC Negative Fixed -0.23V 1 Output 26mA 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Current - Output: | 26mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM7705MMX/NOPB, use the request quote form to request LM7705MMX/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM7705MMX/NOPB.The price and lead time for LM7705MMX/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM7705MMX/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
