LM73EVAL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM73EVAL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM73EVAL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM73EVAL |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | BOARD EVALUATION FOR LM73 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | LM73 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Sensor Type: | Temperature |
| Sensitivity: | ±1°C |
| Sensing Range: | -40°C ~ 150°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface: | I²C, SMBus |
| Embedded: | No |
| Detailed Description: | LM73 - Temperature Sensor Evaluation Board |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM73EVAL, use the request quote form to request LM73EVAL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM73EVAL.The price and lead time for LM73EVAL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM73EVAL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
