LM7332MA/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM7332MA/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM7332MA/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM7332MA/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Dual, 32-V, 19-MHz operational amplifier 8-SOIC -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.097 | $1.893 | $1.708 | $1.67 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.5 V ~ 32 V, ±1.25 V ~ 16 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 2mV |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Slew Rate: | 15.2 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | LM7332MA LM7332MA-ND LM7332MANOPB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 21MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC |
| Current - Supply: | 2mA |
| Current - Output / Channel: | 70mA |
| Current - Input Bias: | 1µA |
| Base Part Number: | LM7332 |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM7332MA/NOPB, use the request quote form to request LM7332MA/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM7332MA/NOPB.The price and lead time for LM7332MA/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM7332MA/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
