LM7321QMFE/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM7321QMFE/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM7321QMFE/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM7321QMFE/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Automotive-grade, single, 32-V, 20-MHz operational amplifier 5-SOT-23 -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.924 | $1.736 | $1.566 | $1.532 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.5 V ~ 32 V, ±1.25 V ~ 16 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 700µV |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Slew Rate: | 18 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | 296-39026-2 LM7321QMFE/NOPB-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 20MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 |
| Current - Supply: | 1.1mA |
| Current - Output / Channel: | 100mA |
| Current - Input Bias: | 1.1µA |
| Base Part Number: | LM7321 |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM7321QMFE/NOPB, use the request quote form to request LM7321QMFE/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM7321QMFE/NOPB.The price and lead time for LM7321QMFE/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM7321QMFE/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
