LM7301SN1T1G
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM7301SN1T1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM7301SN1T1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM7301SN1T1G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | Op Amp Single Low Power Amplifier R-R I/O ±16V/32V 5-Pin TSOP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.08 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 1.8 V ~ 32 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 6mV |
| Supplier Device Package: | 5-TSOP |
| Slew Rate: | 1.25 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 25 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 4MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 5-TSOP |
| Current - Supply: | 600µA |
| Current - Output / Channel: | 10.5mA |
| Current - Input Bias: | 200nA |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM7301SN1T1G, use the request quote form to request LM7301SN1T1G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM7301SN1T1G.The price and lead time for LM7301SN1T1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM7301SN1T1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

