LM7121IM/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM7121IM/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM7121IM/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM7121IM/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OPAMP VFB 175MHZ 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.89 | $2.592 | $2.124 | $1.808 | $1.525 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 235MHz |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 5.2µA |
| Voltage - Breakdown: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tube |
| Polarization: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | - |
| Other Names: | *LM7121IM/NOPB LM7121IMNOPB |
| Orientation: | 1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Bits/Stages: | 900µV |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | Voltage Feedback |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | LM7121IM/NOPB |
| Expanded Description: | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC |
| Description: | IC OPAMP VFB 175MHZ 8SOIC |
| Current - Supply (Main IC): | 4.5 V ~ 33 V, ±2.25 V ~ 16.5 V |
| Current - Supply: | 5.3mA |
| Current - Input Bias: | 175MHz |
| Channels per IC: | 71mA |
| -3db Bandwidth: | 1300 V/µs |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM7121IM/NOPB, use the request quote form to request LM7121IM/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM7121IM/NOPB.The price and lead time for LM7121IM/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM7121IM/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
