LM629M-6/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM629M-6/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM629M-6/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM629M-6/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC MOTOR CONTROLLER PAR 24SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 30 pcs | 120 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $44.76 | $40.005 | $36.254 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | - |
| Technology: | - |
| Supplier Device Package: | 24-SOIC |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Configuration: | Pre-Driver - Half Bridge (4) |
| Other Names: | *LM629M-6 *LM629M-6/NOPB LM629M-6 LM629M-6-ND LM629M6NOPB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushless DC (BLDC) Servo, Brushed DC Servo |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Controller - Commutation, Direction Management |
| Detailed Description: | Motor Driver Parallel 24-SOIC |
| Current - Output: | - |
| Base Part Number: | LM629 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM629M-6/NOPB, use the request quote form to request LM629M-6/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM629M-6/NOPB.The price and lead time for LM629M-6/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM629M-6/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
