LM614CWMX
Rochester Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM614CWMX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM614CWMX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM614CWMX |
|---|---|
| Manufacturer | Rochester Electronics |
| Description | OP Amp Quad GP 32V 16-Pin SOIC W T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.968 | $0.874 | $0.788 | $0.771 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 4 V ~ 36 V, ±2 V ~ 18 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 1.5mV |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Slew Rate: | 0.7 V/µs |
| Series: | Super-Block™ |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type: | - |
| Other Names: | *LM614CWMX |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 800kHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 4 Circuit 16-SOIC |
| Current - Supply: | 450µA |
| Current - Output / Channel: | 25mA |
| Current - Input Bias: | 10nA |
| Base Part Number: | LM614 |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM614CWMX, use the request quote form to request LM614CWMX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM614CWMX.The price and lead time for LM614CWMX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM614CWMX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
