LM57FSPWRQ1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM57FSPWRQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM57FSPWRQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM57FSPWRQ1 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Automotive Grade, ±0.7C Temperature Sensor with Resistor-Programmable Temp Switch 8-TSSOP -50 to 160 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.251 | $1.13 | $1.019 | $0.997 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.4V ~ 5.5V |
|---|---|
| Trip Temperature Threshold: | Hot |
| Switching Temperature: | Programmable |
| Supplier Device Package: | 8-TSSOP |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Selectable Hysteresis: | No |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | Open Drain, Push-Pull |
| Output Function: | OverTemp, /OverTemp |
| Output: | Active High, Active Low |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 160°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Selectable Trip Point, Trip Test |
| Detailed Description: | Thermostat Programmable Active High, Active Low Open Drain, Push-Pull 8-TSSOP |
| Current - Supply: | 26µA |
| Current - Output (Max): | 5mA |
| Accuracy: | ±2.3°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM57FSPWRQ1, use the request quote form to request LM57FSPWRQ1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM57FSPWRQ1.The price and lead time for LM57FSPWRQ1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM57FSPWRQ1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
