LM529CN
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM529CN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM529CN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM529CN |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC COMPARATOR HS DIFF 14-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset (Max): | 5mV @ 5V |
| Type: | Differential |
| Supplier Device Package: | 14-DIP |
| Series: | - |
| Propagation Delay (Max): | 20ns |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | TTL |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Elements: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Hysteresis: | - |
| Detailed Description: | Comparator Differential TTL 14-DIP |
| Current - Quiescent (Max): | 20mA |
| Current - Output (Typ): | 55mA @ 5V |
| Current - Input Bias (Max): | 3µA @ 5V |
| CMRR, PSRR (Typ): | - |
| Base Part Number: | LM529 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM529CN, use the request quote form to request LM529CN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM529CN.The price and lead time for LM529CN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM529CN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
