LM5122ZPWPR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM5122ZPWPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM5122ZPWPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM5122ZPWPR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 3-65V Wide Vin, Current Mode Synchronous Boost Controller with Multiphase Capability 24-HTSSOP -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.628 | $2.373 | $2.14 | $2.093 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5 V ~ 65 V |
|---|---|
| Topology: | Boost, Flyback, SEPIC |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Supplier Device Package: | 24-HTSSOP |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | Transistor Driver |
| Output Phases: | 1 |
| Output Configuration: | Positive |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 35 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Frequency - Switching: | 450kHz, 875kHz |
| Duty Cycle (Max): | 100% |
| Detailed Description: | Boost, Flyback, SEPIC Regulator Positive Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 24-HTSSOP |
| Control Features: | Frequency Control, Soft Start |
| Clock Sync: | Yes |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM5122ZPWPR, use the request quote form to request LM5122ZPWPR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM5122ZPWPR.The price and lead time for LM5122ZPWPR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM5122ZPWPR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
