LM5071EVAL/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM5071EVAL/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM5071EVAL/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM5071EVAL/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EVAL BOARD FOR LM5071 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 3.3V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 38 V ~ 60 V |
| Utilized IC / Part: | LM5071 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Flyback |
| Power - Output: | 10.89W |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Other Names: | LM5071EVALNOPB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | Special Purpose DC/DC, Power Over Ethernet |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | 250kHz |
| Detailed Description: | LM5071 - Special Purpose DC/DC, Power Over Ethernet 1, Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 3.3A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM5071EVAL/NOPB, use the request quote form to request LM5071EVAL/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM5071EVAL/NOPB.The price and lead time for LM5071EVAL/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM5071EVAL/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
