LM5056PMHX/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM5056PMHX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM5056PMHX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM5056PMHX/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.221 | $4.712 | $4.25 | $4.158 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 28-HTSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Other Names: | 296-37380-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 37 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Base Station-Networking Line Cards, Servers PMIC 28-HTSSOP |
| Current - Supply: | 6.8mA |
| Base Part Number: | LM5056 |
| Applications: | Base Station-Networking Line Cards, Servers |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM5056PMHX/NOPB, use the request quote form to request LM5056PMHX/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM5056PMHX/NOPB.The price and lead time for LM5056PMHX/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM5056PMHX/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
