LM5023MM-2/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM5023MM-2/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM5023MM-2/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM5023MM-2/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OFFLINE CTRLR PWM CM 8VSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | 2000 pcs | 5000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.57 | $0.532 | $0.505 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 7.5 V ~ 45 V |
|---|---|
| Voltage - Start Up: | 12.8V |
| Voltage - Breakdown: | - |
| Topology: | Flyback |
| Supplier Device Package: | 8-VSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Isolation: | Isolated |
| Other Names: | 296-36477-2 LM5023MM-2/NOPB-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | No |
| Frequency - Switching: | 130kHz |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Voltage |
| Duty Cycle: | - |
| Detailed Description: | Converter Offline Flyback Topology 130kHz 8-VSSOP |
| Control Features: | Soft Start |
| Base Part Number: | LM5023 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM5023MM-2/NOPB, use the request quote form to request LM5023MM-2/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM5023MM-2/NOPB.The price and lead time for LM5023MM-2/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM5023MM-2/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
