LM4950TS/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4950TS/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4950TS/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4950TS/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Audio Amp Speaker 1-CH Mono/2-CH Stereo 7.5W Class-AB 10-Pin(9+Tab) TO-263 Tube |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.989 | $1.795 | $1.619 | $1.584 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 9.6 V ~ 16 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | DDPAK/TO-263-9 |
| Series: | Boomer® |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | TO-263-10 (9 Leads + Tab) |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | *LM4950TS/NOPB LM4950TSNOPB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 7.5W x 1 @ 8 Ohm; 3.1W x 2 @ 4 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) Class AB DDPAK/TO-263-9 |
| Base Part Number: | LM4950 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4950TS/NOPB, use the request quote form to request LM4950TS/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4950TS/NOPB.The price and lead time for LM4950TS/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4950TS/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
