LM4937RL/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4937RL/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4937RL/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4937RL/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AUDIO SUBSYSTM 1.25W 36DSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 500 pcs | 1250 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.357 | $4.884 | $4.254 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 36-DSBGA (3.5x3.24) |
| Series: | Boomer® |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 36-WFBGA, DSBGA |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) with Mono and Stereo Headphones |
| Other Names: | LM4937RL/NOPBTR LM4937RLNOPB LM4937RLTR LM4937RLTR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.25W x 1 @ 8 Ohm; 80mW x 2 @ 32 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, I²C, I²S, Mute, Shutdown, SPI, Volume Control |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) with Mono and Stereo Headphones Class AB 36-DSBGA (3.5x3.24) |
| Base Part Number: | LM4937 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4937RL/NOPB, use the request quote form to request LM4937RL/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4937RL/NOPB.The price and lead time for LM4937RL/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4937RL/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
