LM4925MMX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4925MMX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4925MMX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4925MMX |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO MONO/STER AB 10MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.5 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 10-VSSOP |
| Series: | Boomer® |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) with Stereo Headphones |
| Other Names: | LM4925MMX/NOPB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 410mW x 1 @ 8 Ohm; 40mW x 2 @ 16 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Depop, Mute, Shutdown, Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) with Stereo Headphones Class AB 10-VSSOP |
| Base Part Number: | LM4925 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4925MMX, use the request quote form to request LM4925MMX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4925MMX.The price and lead time for LM4925MMX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4925MMX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
