LM4894ITL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4894ITL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4894ITL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4894ITL |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 9-uSMD |
| Series: | Boomer® |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 9-WFBGA |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | *LM4894ITL LM4894ITLCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.4W x 1 @ 4 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Shutdown, Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 9-uSMD |
| Base Part Number: | LM4894 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4894ITL, use the request quote form to request LM4894ITL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4894ITL.The price and lead time for LM4894ITL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4894ITL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
