LM4873LQX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4873LQX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4873LQX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4873LQX |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 3W STER 24WQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 24-WQFN (4x5) |
| Series: | Boomer® |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones |
| Other Names: | *LM4873LQX |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 3W x 2 @ 3 Ohm; 440mW x 2 @ 8 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Input Multiplexer, Shutdown, Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class AB 24-WQFN (4x5) |
| Base Part Number: | LM4873 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4873LQX, use the request quote form to request LM4873LQX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4873LQX.The price and lead time for LM4873LQX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4873LQX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
