LM4865IBPX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4865IBPX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4865IBPX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4865IBPX |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 8USMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 8-uSMD |
| Series: | Boomer® |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-VFBGA |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) with Mono Headphones |
| Other Names: | *LM4865IBPX |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1W x 1 @ 8 Ohm; 110mW x 1 @ 32 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Mute, Shutdown, Thermal Protection, Volume Control |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) with Mono Headphones Class AB 8-uSMD |
| Base Part Number: | LM4865 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4865IBPX, use the request quote form to request LM4865IBPX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4865IBPX.The price and lead time for LM4865IBPX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4865IBPX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
