LM4860M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4860M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4860M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4860M |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.04 | $0.938 | $0.846 | $0.828 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | Boomer® |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | *LM4860M 296-36387-5 LM4860M-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.15W x 1 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Shutdown, Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 16-SOIC |
| Base Part Number: | LM4860 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4860M, use the request quote form to request LM4860M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4860M.The price and lead time for LM4860M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4860M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
