LM4860M/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4860M/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4860M/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4860M/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 1.15W AB 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 48 pcs | 144 pcs | 528 pcs | 1008 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.81 | $1.53 | $1.304 | $1.071 | $0.887 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | Boomer® |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | *LM4860M/NOPB LM4860MNOPB |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.15W x 1 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Shutdown, Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 16-SOIC |
| Base Part Number: | LM4860 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4860M/NOPB, use the request quote form to request LM4860M/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4860M/NOPB.The price and lead time for LM4860M/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4860M/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
