LM4857SP/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4857SP/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4857SP/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4857SP/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AUDIO SUBSYSTEM W/3D AB 28QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.649 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 28-WQFN (5x5) |
| Series: | Boomer® |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 28-UFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) with Mono and Stereo Headphones |
| Other Names: | LM4857SP LM4857SP/NOPBTR LM4857SPNOPB LM4857SPTR LM4857SPTR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.6W x 2 @ 4 Ohm; 75mW x 2 @ 32 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | 3D, Depop, I²C, Mute, Shutdown, Thermal Protection, Volume Control |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Mono and Stereo Headphones Class AB 28-WQFN (5x5) |
| Base Part Number: | LM4857 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4857SP/NOPB, use the request quote form to request LM4857SP/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4857SP/NOPB.The price and lead time for LM4857SP/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4857SP/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
