LM4780TABD/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4780TABD/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4780TABD/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4780TABD/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | BOARD EVAL FOR LM4780A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $154.72 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 20 V ~ 84 V, ±10 V ~ 42 V |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | LM4780 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | Overture™ |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | LM4780TABDNOPB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 60W x 2 @ 8 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | LM4780 Overture™ 2-Channel (Stereo) Output Class AB Audio Amplifier Evaluation Board |
| Board Type: | Fully Populated |
| Amplifier Type: | Class AB |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4780TABD/NOPB, use the request quote form to request LM4780TABD/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4780TABD/NOPB.The price and lead time for LM4780TABD/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4780TABD/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
