LM4755TSX/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4755TSX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4755TSX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4755TSX/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 11-W, stereo, 9to 40-V, analog input Class-AB audio amplifier & integrated mute function |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.926 | $1.738 | $1.568 | $1.534 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 9 V ~ 32 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | DDPAK/TO-263-9 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-263-10 (9 Leads + Tab) |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | 296-46304-2 LM4755TSX LM4755TSX-ND LM4755TSX/NOPBTR LM4755TSX/NOPBTR-ND LM4755TSXNOPB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 11W x 2 @ 4 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Mute, Short-Circuit and Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB DDPAK/TO-263-9 |
| Base Part Number: | LM4755 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4755TSX/NOPB, use the request quote form to request LM4755TSX/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4755TSX/NOPB.The price and lead time for LM4755TSX/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4755TSX/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
