LM4670ITL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4670ITL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4670ITL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4670ITL |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 3-W, mono, analog input Class-D audio amplifier with externally configurable gain 9-DSBGA -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.841 | $0.759 | $0.685 | $0.67 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.4 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 9-uSMD |
| Series: | Boomer® |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 9-WFBGA |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | *LM4670ITL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 3W x 1 @ 4 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Short-Circuit Protection, Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 9-uSMD |
| Base Part Number: | LM4670 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4670ITL, use the request quote form to request LM4670ITL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4670ITL.The price and lead time for LM4670ITL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4670ITL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
