LM4128DMFX-2.5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4128DMFX-2.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM4128DMFX-2.5
Manufacturer N/A
Description
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 51943 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Input:2.9 V ~ 5.5 V
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:100ppm/°C
Output Type:Fixed
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Noise - 0.1Hz to 10Hz:275µVp-p
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:Series Voltage Reference IC ±1% 20mA SOT-23-5
Current - Supply:100µA
Current - Output:20mA