LM4128BQ1MFX3.3/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4128BQ1MFX3.3/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM4128BQ1MFX3.3/NOPB
Manufacturer N/A
Description IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 4100 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Input:3.7 V ~ 5.5 V
Tolerance:±0.2%
Temperature Coefficient:75ppm/°C
Output Type:Fixed
Other Names:LM4128BQ1MFX3.3
LM4128BQ1MFX3.3-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Noise - 0.1Hz to 10Hz:310µVp-p
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:Series Voltage Reference IC ±0.2% 20mA SOT-23-5
Current - Supply:100µA
Current - Output:20mA