LM4125IM5-2.5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4125IM5-2.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM4125IM5-2.5
Manufacturer N/A
Description IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Input:3.3 V ~ 8 V
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Reference Type:Series
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:SC-74A, SOT-753
Output Type:Fixed
Other Names:LM4125IM5-2.5CT
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:36µVp-p
Noise - 0.1Hz to 10Hz:20µVp-p
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:Series Voltage Reference IC ±0.5% 5mA SOT-23-5
Current - Supply:290µA
Current - Output:5mA