LM4040C25IDCKTG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4040C25IDCKTG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM4040C25IDCKTG4
Manufacturer N/A
Description IC VREF SHUNT 2.5V SC70
(In US Dollars)
750 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Input:-
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:100ppm/°C
Supplier Device Package:SC-70-5
Series:-
Reference Type:Shunt
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type:Fixed
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:35µVrms
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:28 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Shunt Voltage Reference IC ±0.5% 15mA SC-70-5
Current - Supply:-
Current - Output:15mA