LM4030CMFX4.096/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4030CMFX4.096/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM4030CMFX4.096/NOPB
Manufacturer N/A
Description IC VREF SHUNT 4.096V SOT23
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):4.096V
Voltage - Input:-
Tolerance:±0.15%
Temperature Coefficient:30ppm/°C
Supplier Device Package:SOT-23-5
Series:-
Reference Type:Shunt
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74A, SOT-753
Output Type:Fixed
Other Names:LM4030CMFX4.096
LM4030CMFX4.096-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Noise - 0.1Hz to 10Hz:165µVp-p
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Shunt Voltage Reference IC ±0.15% 30mA SOT-23-5
Current - Supply:-
Current - Output:30mA