LM3886T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM3886T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM3886T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM3886T |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 68W AB TO220-11 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 20 V ~ 84 V, ±10 V ~ 42 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | TO-220-11 |
| Series: | Overture™ |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | TO-220-11 (Formed Leads) |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 68W x 1 @ 4 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Mute, Short-Circuit and Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB TO-220-11 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM3886T, use the request quote form to request LM3886T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM3886T.The price and lead time for LM3886T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM3886T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
